Historie čs. elektrofonických kytar Galerie kytar, návody, schema, osobní sbírky Vývojář a konstruktér Josef Růžička Vývoj a výroba Dřevokov Blatná Vývoj a výroba ČSHN Hradec Králové Vývoj a výroba závod Varhany Krnov Vývoj a výroba závod Harmonika Hořovice George Harrison a Resonet Grazioso Kapely s čs. elfo. kytarami v minulosti Kapely s čs. elfo. kytarami v dnešní době Čs. elfo. kytary na videozáznamech Odkazy na zajímavé webové stránky Jolana bazar a Návštěvní kniha

Zpět na úvodní stránku

Zprávy, informace, aktuality, doplněné, nebo nové stránky

WebArchiv - archiv českého webu Stránky jsou součástí Archivu národního kulturního dědictví při Národní knihovně.

   Historie čs. elektrofonických kytar HISTORIE KYTAR
   Galerie kytar, návody, schema, osobní sbírky GALERIE KYTAR
   Vývojář a konstruktér Josef Růžička JOSEF RŮŽIČKA
   Vývoj a výroba Dřevokov Blatná DŘEVOKOV Blatná
   Vývoj a výroba ČSHN Hradec Králové ČSHN Hradec Králové
   Vývoj a výroba závod Varhany Krnov VARHANY Krnov
   Vývoj a výroba závod Harmonika Hořovice HARMONIKA Hořovice
   George Harrison a Resonet Grazioso HARRISON a PAGE
   Kapely s čs. elfo. kytarami v minulosti KYTARY A KAPELY dříve
   Kapely s čs. elfo. kytarami v dnešní době KYTARY A KAPELY dnes
   Čs. elfo. kytary na videozáznamech KYTARY A VIDEO
   Odkazy na zajímavé webové stránky ZAJÍMAVÉ ODKAZY
   Jolana bazar a Návštěvní kniha BAZAR, DISKUSE

kytarajolana@seznam.cz

Google

Hledaný výraz zapiš
BEZ INTERPUNKCE!

TOPlist

autor webu:
Vladimír Žák

Výroba končí...?

(článek z Konkurzních novin, vydání č. 20 ze dne 29.9.2004)

      Konkurence spolu s vysokými výrobními náklady zřejmě způsobí ukončení výroby hudebních nástrojů v hořovickém podniku Elpro-Delicia na Berounsku. Pokud se nepodaří najít jinou variantu, podnik bude ke konci roku muset propustit více než 100 zaměstnanců této výroby, prohlásil to místopředseda představenstva Petr Tumpach. Společnost podle něj musela k tomuto kroku přistoupit v rámci udržení stability celé a.s., protože hořovická výroba byla dlouhodobě ztrátová.
      Výroba akordeonů a harmonik má v Hořovicích více než pětasedmdesátiletou tradici. Tamější společnost Bohemia Musico-Delicia se ale dostala do konkursu a před dvěma lety ji koupila příbramská společnost ELPRO I, přestože její další aktivity s touto specializovanou výrobou nijak nesouvisely. Společnost se snažila výrobu nástrojů udržet a rozvinout, ale ztratila dominantního zákazníka. Ke krizové situaci výroby hudebních nástrojů v Hořovicích přispívá i silná konkurence v podobě dovozu nástrojů z Asie a především Číny. Více než 80 % produkce akordeonů, kytar i harmonik vyváží společnost stále do zahraničí. Zisky z prodeje nestačí krýt vysoké pevné náklady, které vznikají z provozu příliš velkého hořovického areálu.
      Vedení společnosti nyní zvažuje různé varianty řešení. Výrobu hudebních nástrojů v Hořovicích by bylo možné zachovat pouze v případě, že by se společnosti podařilo najít další využití tamějšího areálu a hudební nástroje by se dál vyráběly pouze v jeho části. Pokud hořovická výroba zanikne a společnost bude muset propustit její zaměstnance, přijde o většinu ze současných 220 pracovníků.